Kuchyňské linky na míru, kuchyně na míru

Svoji novou kuchyň na míru si můžete vybrat dle barvy čili dekoru, dle tvaru, dle stylu nebo dle velikosti.

Barvu kuchyně si můžete zvolit prakticky jakoukoliv, pro klasické kuchyně je oblíbený dekor dřeva, ale pokud chcete mít svoji kuchyni laděnou do barvy, nic vám nebrání zvolit si barevný tón, který rozzáří celý interier. Modrá kuchyně, bílá lesklá kuchyně, kuchyně v barvě žluté, vanilkové, červené, zelené či oranžové. Dramatická černá kuchyně nebo kombinace černé a bílé. Pokud si nejste odstínem jistí, zeptejte se našich profesionálů a ti vám pomohou sladit kuchyňskou linku s dalším nábytkem.

Dle tvaru rozlišujeme kuchyně do L, kuchyně s ostrůvkem, kuchyně do U a rohové kuchyně. Pokud sháníte menší kuchyňskou linku, bude vám nejspíš stačit jen kuchyňský blok, což je kompaktní varianta do malého prostoru.

Kuchyně do tvaru L se skvěle hodí do menšího a středního prostoru. Je zde výrazný takzvaný pracovní trojúhelník, tedy prostor mezi varnou deskou, dřezem a lednicí. Při správném navržení kuchyně využijeme každý centimetr místa.

Kuchyně s ostrůvkem představuje srdce domova a často je doplněna o barový pult, takže když někdo vaří, ostatní s ním mohou v sedě komunikovat, návštěvy mohou pozorovat přípravu večeře. Tato kuchyně pěkně vypadá a je také velice prostorná, takže je vhodná, pokud máte opravdu hodně místa a rádi vaříte, jen tak ji plně využijete. V takové kuchyni může vařit i více členů domácnosti najednou. Barový pult může sloužit i jako malý kuchyňský stůl pro odpolední svačinku nebo večerní koktejl.

Kuchyně tvaru U se hodí do malých i velkých prostorů, nabízí spoustu úložného prostoru a dostatek pracovní plochy.

Pokud jste si prošli naši fotogalerii, možná už jste si udělali představu, jak by měla vaše budoucí kuchyně vypadat. Možností je opravdu spousta. Od moderních kuchyní, přes rustikální po kuchyně ve stylu provence, které napodobují styl francouzského venkova. Designové a luxusní kuchyně se řídí nejnovějšími trendy a používají nejmodernější materiály. Anglické a francouzské kuchyně se inspirují styly oblíbenými v zahraničí. V retro kuchyni na vás dýchne atmosféra starých časů podobně jako v kuchyni ve venkovském stylu.

Co se týče velikosti, tak ta se odvíjí od prostoru, který pro svoji kuchyni máte k dispozici.